in

Tronditëse! Përleshje me a*më në një bankë, 2 të vr*rë e 6 të pl*gosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kanada, e cila është goditur nga një sulm i rrezikshëm në një bankë, ku gjatë përleshjes me a*më mbetën të vr*rë dy autorët dhe u plag*sën gjashtë oficerë.

Ka qenë policia kanadeze ajo e cila ka qëlluar për vdekje dy autorët në një bankë në British Columbia dhe më pas ka evakuuar banorët aty pranë për shkak të rrezikshmërisë së një shpërthimi.

“Shtëpitë dhe bizneset në afërsi të vendit të ngjarjes janë evakuuar për shkak të pranisë së një mjeti të mundshëm shpërthyes në automjetin të dyshuarve”, deklaroi policia.

Pas ngjarjes e gjithë zonja u izolua, për të eliminuar pasojat e rënda që do të vinin për shkak të një shpërthimi të mundshëm.

Sipas Reuters policia ka parë dy burra të a*matosur që kanë hyrë në bankë dhe më pas kanë nisur të shtënat.

“Nga ajo që di për atë skenë kaotike, tragjike, dinamike, të dhunshme, fakti që asnjë qytetar nuk u lëndua në asnjë mënyrë është vërtet i mahnitshëm”, tha Duthie.

Kryeministri Justin Trudeau tha në Twitter se ishte “i tronditur dhe i pikëlluar” nga situata e krijuar.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Gjendet i pajetë burri në mes të rrugës, dyshimet e para

“S’po parandalojmë dot atentatet”/ Policia belge në alarm: Si mafia shqiptare po i bën “zbor” autoriteteve