in

U qëllua me a*më gjatë një fushate elektorale, ndërron jetë ish-kryeministri

 

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka ndërruar jete pasi u qëllua gjatë një takimi ne fushate zgjedhore në prefekturën Nara në Japoninë qendrore.

Këtë e ka bërë të ditur televizioni publik Kyodo.news.

Abe u rrëzua përtokë teksa mbante një fjalim dhe u transportua menjëherë në spital.

vijon…

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dhιmbje e Madhe: Ndahet Ιajm shυmë i hidhυr për liderin histοrik Fatοs Nanο…

Stuhia e fuqishme ‘godet’ shtetin fqinj, era dhe rrebeshet e shiut shkulin pemët dhe shkatërrojnë makinat