in

Ukraina dhe Moldavia marrin statusin e vendit kandidat për në BE

Këshilli i Evropës sapo ka vendosur që Ukrainës dhe Moldavisë t’u jepet statusi i vendit kandidat për t’u anëtarësuar në BE.

s

Lajmin e bën të ditur presidenti i KiE, Charles Michel në një postim në Twitter.”

Një moment historik e cilëson Michel këtë zhvillim të radhës për rrugën e integrimit të Ukrainës në bllok.

“Marrëveshje. Këshilli i Evropës sapo ka vendosur që të japë statusin e vendit kandidat në BE për Ukrainën dhe Moldavinë.

Një moment historik. Sot shënohet një hap vendimtar në rrugën tuaj drejt BE-së. Urime @ZelenskyyUa dhe @sandumaiamd dhe popullit të Ukrainës dhe Moldavisë. E ardhmja jonë është së bashku.”

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Shokuese! Burri v*et dy kushurinjtë, ja arsyeja e krimit të rëndë

LAJMI FUNDIT/ Gjendet pas disa ditësh kërkime trupi i 56-vjeçares në Vjosë