in

Vala e nxehtësisë, ndodh ajo që nuk pritej! Ja çfarë ndodh në ditët e ardhshme

mso një qytet i ftohtë norvegjez që gjendet brenda rrethit polar në veri të Kontinetit ka regjistruar temperaturen verore deri në 29 gradë Celsius gjatë dites së djeshme.

Vala e nxehtësisë shtrihet që nga Afrika Veriore ku temperatura është 47 gradë Celsius, ndërsa mjaft intensive është edhe në Itali dhe Gadishullin Ballkanik e deri në Polin Verior dhe Skandinavi.

Kjo valë nxhehtësie pritet të vazhdojë edhe ditëve të ardhshme në rajonin tonë duke u zbutur nganjëherë në disa rajone nga shtrëngatat e izoluara eventuale.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Paralajmërimi i frikshëm nga “Kukulla e hekurt” e Putinit, kërcënon se raketa “Satan II” do godasë Shtëpinë e Bardhë

“Kam bërë s*ks me…”/ Serena Sula ‘shokon’ me deklaratën, shtanget moderatorja