Connect with us

Positivity Minds

Vazhdon vala e të nxehtit afrikan/ Njihuni me parashikimin e motit për sot. Ja sa do ‘fluturojë’ termometrin

Latest

Vazhdon vala e të nxehtit afrikan/ Njihuni me parashikimin e motit për sot. Ja sa do ‘fluturojë’ termometrin

Edhe për ditën e nesërme vendi do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet i kthjellët dhe nga orët e mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura kryesisht në relievet kodrinore – malore të territorit.

Vranësirat e dendura në relievet malore në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtra në formë shtrëngatash.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era hera-herës intensive dhe shpejtësi deri në 7-10m/s.

në zona malore 20 deri 36°C
në zona e ulëta 19 deri 40°C
në zona bregdetare 21 deri 37°C.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.