in

VIDEO/ Ngritën aeroportin në këmbë me shkelma dhe grushte, zbulohet shkaku i përplasjes mes shqiptarëve në Itali

Dy grupe shqiptarësh kanë nisur një sherr masiv në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias, në Perugia të Italisë.

Sipas mediave të vendit fqinj, shqiptarët ishin në radhë për të bërë check-in në aeroport, dhe u përballën me njëri-tjetrin gjatë pasdites së djeshme. Shqiptarët po prisnin fluturimin drejt Tiranës, kur përplasja mes tyre degradoi në grushte e në shkelma.

Nga vendngjarja, dëshmitarët kanë treguar se sherri ka nisur mes dy personave. Njëri ka goditur bashkëkombasin e tij, i cili ka rënë në tokë e megjithatë ai ka vazhduar ta godasë e grushte.

Sherri u bë më i madh kur u përfshinë edhe persona të tjerë, ndërsa u desh ndërhyrja e oficerëve të policisë për t’i ndarë.

Pasagjerë të tjerë kanë filmuar gjithë skenën, ndërsa kanë thirrur ambulancën që ka mbërritur për t’i dhënë ndihmën e nevojshme të plagosurve.

Tetë persona të përfshirë në sherr u arrestuan nga policia, ndërsa shkak për konfliktin dyshohet të kenë qenë pazaret e drogës. /abcnews.al

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Termometri shkon këtë javë 41 gradë, zonat që preken më shumë nga i nxehti afrikan

“Vajza më tregoi për herë të parë se pëlqen një djalë”, Ilir Shaqiri zbulon si reagoi