Gündem

Yaşanmış bir hikaye

Olay 1: Doğuda bir gece 12 kişilik bir komando birliği aldığı talimat üzerine dağa çıkıyorlar. Dağda gezerken P-K-K’lılarla ça-tış-maya giriyorlar.

Ama P-K-K zannettikleri aslında o gece orda devriye gezen başka bir bordo bereli tim. Komandoların hepsi şe-hit düşüyor. Bordo berelilerde de ise hiç kayıp yok.

Olaylar öğrenildiğinde Komando birliğinin komutanı ça-tış-ma yerine gidiyor. Gittiği zaman şe-hitlerin olduğu yerde yüzlerce bos kovan görüyor.

Bölgeyi araştırdıklarında biraz aşağısında 12 bos kovan buluyorlar. Şifrelerin birbirlerine söylenmemesi ve aradaki ihmalkârlıklar yüzünden 3 komutan ceza alıyor.

Olay 2: 11 kişilik bir bordo bereli timi bir köyün güvenliğini sağlıyor. Halk onlara çok samimi ve sıcak davranıyor. PKK’lılar bu timi bir gece pu-su-ya düşürüp hepsini şe-hit düşürüyor.

Ve kıyafetleri dâhil bütün eşyalarını alıp kendileri giyiyor. O köyde bordo bereliler şe-hit düştü diye bayram havası var. Aylarca korudukları o köyden bir ha-in PKK’lılara bilgi sızdırıyor.

Köyün komple PKK’lı olduğu sonradan çıkıyor ortaya. PKK’lıların bu yaptığı anca 2.ci ayında çıkıyor ortaya. Ve oraya 4 kişilik bir bordo bereli birliği gidiyor.

Sonuç: 2 saat sonra o köyden tabiri caizse eser yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir