Connect with us

Positivity Minds

Yll Limani zbulon se kush është ‘muza’ që e frymëzon për këngët e tij

Latest

Yll Limani zbulon se kush është ‘muza’ që e frymëzon për këngët e tij

Ylli Limani është një nga këngëtarët më të dashur. Këngëtari nga Kosova numëron një numër të madh hitesh dhe është i angazhuar me koncerte brenda dhe jashte vendit.

Ai ishte së fundmi i ftuar në “Muza Competition” Tiranë, ku dha edhe një intervistë në prapaskenë, për emisionin “Rudina.” Ylli rrëfeu se cila është muza e tij që e frymëzon për të shkruar këngët hit dhe gjithashtu foli për stilin e tij të veshjes, nëse do të ndërronte profesion në bloger.

Intervista:

Ylli Limani: E ka gjithmonë pas një kënge, është një moment, kujtim, ndodhi, ngjarje, një qytet. Tirana shpeshherë është muza ime.

Gazetarja: Muza e fundit kush është?

Ylli Limani: Nuk ka pasur muzë të fundit këto kohë.

Gazetarja: Mungon muza për Yllin?

Ylli Limani: Nuk mungon muza, por një muzë tamam me “M” të madhe nuk ka.

Gazetarja: Po eventi si po të duket?

Ylli Limani: Fantastik. Përgëzime për Shqipërinë në përgjithësi që është gjithmonë pranë krijuesve, artistëve sidomos këto kohët e fundit më shumë se çdo herë. Është për t’u lakmuar dhe ne nga Kosova të mësojmë prej jush për këtë.

Gazetarja: I spikatur jo vetëm për talentin në muzikë, por edhe për veshjet me të cilat mund ta ngatërrosh lehtazi për një blogger mode, a mund të ishte një profesion i Yllit diçka e lidhur me të nëse s’do ishte këngëtar?

Ylli Limani: Aspak. Derisa vishem, qoftë edhe për paraqitjen më të thjeshtë televizive, s’po flas skenike, janë ditë. Vetëm kohët e fundit kam mësuar të vishem pak. Futu te klipet e mia në fillim ose paraqitjet e mia dhe sheh një tmerr.

Gazetarja: Po tani sa kohë të merr një klip?

Ylli Limani: Uh, ditë. Konsultime, Valdrini është një prej njerëzve që unë konsultohem. Ia dërgoj veshjet thotë “tmerr, katastrofë, kjo është një turp” derisa biem dakord.

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.