in

Ylli i kombëtares së Kosovës, pushime duke menduar për merkaton. Bashkë me të edhe Milinkovic…

Vedat Muriqi ndodhet me pushime me familjen e tij në Bodrum, një qytet i mrekullueshëm turistik në Turqi, me pamje nga deti Egje. Në të njëjtin super resort me pesë yje ndodhet edhe Sergej Milinkovic-Savic.

“Rreshteri” serb i Lazios ka disa ditë që pushon buzë detit. Dhe kush e di nëse të dy nuk janë takuar për një koktej të këndshëm. Ata janë ende shokë skuadre. “Pirati” duket i destinuar të mos jetë pjesë e grumbullimit në grumbullimin e “Auronzo di Cadore” me bardhekaltrit.

Negociatat me Mallorca për shitjen e tij përfundimtare, pas gjysmë sezoni huazim në La Liga, nuk kanë nisur ende: “Ne po punojmë për këtë çështje. Ka një ndryshim të madh në aspektin ekonomik dhe i dimë burimet që kemi në dispozicion, edhe kufijtë që mund të arrijmë”, – pranoi CEO i klubit spanjoll.

Ndërkohë, Muriqi pushon buzë detit në pritje për të zbuluar të ardhmen. Ai me kënaqësi do të qëndronte në Spanjë, ku për gjashtë muaj arriti të imponohej me gola dhe të dashurohej nga fansat. Te Lazio, që zotëron kartonin e tij, hapësirat për sulmuesin Kosovar tashmë janë mbyllur.

What do you think?

Written by Trend Live

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” zbulon pse u nda me modelen

Arbenita Ismajli edhe në të zeza shëndrit në këto temperature të larta