Connect with us

Positivity Minds

Zjarr në Fier, rrezikohen antenat televizive dhe celulare në Peshtan të Madh

Latest

Zjarr në Fier, rrezikohen antenat televizive dhe celulare në Peshtan të Madh

 

Një sipërfaqe toke me ullishte dhe pisha disa vjeçare është përfshirë nga zjarri në  kodrat e Peshtanit të Madh në Fier.

Zjarri ka rënë dhe pranë varrezave të vjetra të fshatit. Nga zjarri rrezikohen antenat televizive dhe celulare që ndodhen në kodrën e Likovunit në Peshtan të Madh.

Në vendngjarje policia dhe zjarrfikësja po lufton të shuajë flakët. Përhapja e flakëve ndihmohet edhe nga era e fortë.

Zjarrfikësit po luftojnë me mjete rrethanore sepse terreni shumë i thyer. Në ndihmë të tyre kanë shkuar edhe banorët e zonave përreth./Abcnews.al./

Leave your vote

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Latest

To Top

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.